22 tipů na dárky pro dobrodružné povahy

Pokud máte přítele nebo člena rodiny s dobrodružnou povahou, může být nalezení onoho dokonalého dárku výzvou. Jsou stále na cestách a vyhledávají nové zážitky, takže najít něco, co bude vyhovovat jejich potřebám a zájmům, může být těžké. Ať už je zajímá turistika, kempování nebo extrémní sporty, s těmito nápady na dárky si poradíte.

Dobrodružné povahy

Dobrodruzi jsou jedinečná sorta lidí, kteří jsou hnáni k tomu, aby přijímali výzvy a překonávali je. Neustále hledají nové způsoby, jak vyzkoušet své hranice a prozkoumat svět kolem sebe. Ať už zdolávají hory, sjíždějí řeky na raftech nebo putují džunglí, vždy hledají další vzrušení.

Dobrodružný život není pro každého, ale ti, kteří mají dost odvahy se do toho pustit, si často více váží světa kolem sebe. Jsou také často velmi vynalézaví a kreativní. Často musí najít způsob, jak překonat překážky a výzvy, které se jim staví do cesty. To je inspiruje k novým a inovativním řešením problémů a také k většímu porozumění pro životní prostředí.

Dobrodruzi mají také velký smysl pro komunitu. Chápou, že je důležité spolupracovat a vzájemně si pomáhat při dosahování svých cílů. Díky společné práci se dobrodruzi mohou dostat dál, než by dokázali sami, a odejít s větším porozuměním světu.

Dobrodružné cestování může pro různé lidi znamenat mnoho různých věcí. Pro někoho je to výstup na vrchol hory, pro jiného cestování pouze s příručním zavazadlem. Tyto nápady na dárky na cesty zahrnují celou řadu dobrodružných aktivit, nejen stanování v přírodě. Pojďme se na ně podívat.

Dárky, kterými potěšíte každé dobrodružné srdce

Ponožky

Jeden z nápadů na dárek pro lidi, kteří milují přírodu a mají v sobě dobrodružnou povahu, jsou jistě ponožky. Řeknete si, že to není nic skvělého. Ovšem opak je pravdou. Je totiž potřeba koupit ponožky pro outdoorové aktivity, ne žádné obyčejné na běžné nošení.

Nejlepší turistické ponožky pomohou zabránit vzniku puchýřů a tomu, aby nohy a boty příliš rychle zapáchaly, a zároveň udrží nohy v teple. Bonusové body získáte, pokud lidem, kteří tráví hodně času venku, pořídíte také voděodolné ponožky. Jsou totiž ideální pro deštivé dny v přírodě.

Medvědi

Nebojte, není třeba darovat medvěda, naopak je ale potřeba být na něj připravený, pokud na kontakt s medvědem dojde. Pokud tedy máte kolem sebe někoho, kdo podniká outdoor i do míst s výskytem medvědů, zde je několik tipů na dárek pro něj.

Pokud hledáte dárky pro ty, kteří žijí v oblasti s medvědy, nebo se do těchto oblastí vydávají, kupte jim sprej proti medvědům. Samozřejmě ale doufejme, že jim jako nepoužitý projde, a že ho nebudou muset použít.

Kanystry na medvědy jsou skvělým dárkem pro táborníky a turisty. Pokud váš dobrodružný kamarád také rád táboří, pak kanystr na medvědy zabrání medvědům, aby si přivoněli k chutným pamlskům. Je to přesně ten typ dárku, na které lidi můžou zapomenout nebo si ho nechtějí koupit, ale určitě se jim bude hodit.

Dalším jedinečným nápadem na turistický dárek a dárek pro turisty jsou toaletní potřeby odolné proti medvědům. Vyhněte se sladce vonícím parfémovaným šamponům a tělovým mycím prostředkům a pořiďte vašim blízkým něco bez vůně, aby zůstali v bezpečí. Z těchto medvědích dárků můžete vytvořit malý turistický dárkový koš.

Nákrčník

​​Nákrčníky jsou vždy dobrým dárkem pro každou dobrodružnou povahu, nejen například pro lyžaře. Také přece pro každého, kdo miluje přírodu. Nákrčník si můžete pořídit v každém obchodě se sportovním oblečením. Stačí jen vybrat, jaký design, barva a styl se jim bude líbit.

Dobrodružný cestovní balíček

Pokud váš přítel nebo člen rodiny rád cestuje a zkouší nové věci, zvažte možnost darovat mu dobrodružný cestovní balíček. Tyto balíčky mohou zahrnovat aktivity, jako je rafting, bungee jumping nebo seskok padákem, a lze je přizpůsobit zájmům a preferencím obdarovaného.

Ovšem vždy zvažte, aby daná aktivita nebyla až příliš za hranicí obdarovaného. Pokud nemá rád výšky, raději vyškrtněte bungee jumping nebo skok padákem. Vsaďte raději na kurz surfingu či wakesurfingu.

Vymyslet můžete také dobrodružný roadtrip, účast na nějakém závodu aut či originální dárek demolice aut. Oblíbený je například GumBalkan. Jedná se o poloorientační nezávodní offroadový roadtrip po jižní Evropě, jehož se účastní auta s maximální hodnotou 25 000 Kč. Účastníci se tak mohou se svým autem v dosluze rozloučit dobrodružným a pěkným způsobem.

Tip: Než se vydáte na takovou cestu, zkontrolujte, že auto tuto akci zvládne po svých a to ideálně celou cestu. Nezapomeňte si pro to náhradní autodíly, které vám v případě nouze můžou moct cestu dokončit.

Taktéž můžete darovat a předplatit zajímavý online kurz. Dobrodružné povahy rády poznávají nové věci, ale velmi často se i učí novým věcem.

Pěší turistika

Pokud hledáte dárky pro nadšence pěší turistiky, určitě se jim budou hodit vycházkové hole. Dále, co se týče oblečení, zatímco na túry se nosí spíše legíny, turistické kalhoty se hodí i v případě, že hledáte dárek pro milovníky přírody.

Kalhoty jsou perfektním dárkem pro milovníky hor, kteří ty své v uplynulé letní sezóně pravděpodobně opotřebovali. Zejména turistické kalhoty jsou skvělým turistickým dárkem pro mužské pohlaví, protože pravděpodobně muži nebudou nosit legíny.

Pokud hledáte obuv pro pěší, co třeba turistické boty? Můžete si vybrat něco letnějšího nebo nějakou zimní obuv, pokud víte, že vašeho obdarovaného brzy čeká výlet někam do zimy.

Turistické boty jsou poměrně drahé, takže tento dárek vybírejte přímo s obdarovanou osobou nebo darujte poukaz. Určitě zvolte jednu z těchto variant. Budete si tak jisti, že pořídíte pár, který skutečně padne.

Dalším tipem na dárek je péřová bunda. Ty můžete pořídit od mnoha značek, takže se rozhodněte pro tu, o které víte, že je vašeho obdarovaného oblíbená a také kvalitní. A nikdy neurazíte rukavicemi. Jsou totiž praktickým a dobrým dárkem, jelikož na horách vždy studí ruce.

Outdoorové vybavení

Je jedno, jakému typu outdoorové aktivity se váš dobrodružný přítel nebo člen rodiny věnuje, vždy se mu bude hodit nová výbava na kemping. Zvažte nový stan, spací pytel nebo batoh pro jejich další dobrodružství.

Pokud se věnují lezení nebo boulderingu, nový úvazek nebo lezecké boty by mohly být to pravé. Pro milovníky zimních sportů mohou být vítaným dárkem nové lyže nebo snowboard. A pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, by mohl být skvělou volbou kajak nebo stand-up paddleboard.

Sada pro přežití

Pro maximální připravenost zvažte sadu pro přežití. Tyto sady mohou obsahovat základní věci, jako je kompas, prostředky první pomoci a svítilna, ale i specializovanější předměty, jako je podpalovač a tablety na čištění vody.

Hledejte sadu, která je přizpůsobena konkrétním potřebám a zájmům vašeho přítele nebo člena rodiny, například sadu pro pěší turistiku v terénu nebo sadu pro cestování autem.

Akční kamera

Akční kamera je dárek pro každého, kdo rád dokumentuje svá dobrodružství. Tyto kamery jsou navrženy tak, aby odolaly drsným podmínkám, a lze je připevnit na helmu, kolo nebo jiné vybavení pro natáčení bez použití rukou. Hledejte kameru s vysokým rozlišením videa, širokoúhlým objektivem a dlouhou výdrží baterie.

Dobrodružné knihy nebo průvodce

Pro dobrodružné čtenáře zvažte knihu o napínavé expedici nebo průvodce po nové turistické nebo horolezecké destinaci. Hledejte knihy, které nabízejí praktické rady, krásné fotografie a inspirativní příběhy, které vašeho přítele nebo člena rodiny povzbudí k dalšímu dobrodružství.

Osobní GPS tracker

Osobní GPS tracker může být záchranou pro každého, kdo rád tráví čas v přírodě. Tato zařízení umožňují sledovat polohu vašeho přítele nebo člena rodiny v případě nouze a lze je také použít k označení oblíbených míst nebo tras. Hledejte sledovací zařízení s dlouhou výdrží baterie, odolnou konstrukcí a spolehlivým satelitním připojením.

Předplacená krabička

Pro dárek, který nepřestává obdarovávat, zvažte službu předplatného, která pravidelně dodává outdoorové vybavení a předměty související s dobrodružstvím. Tato služba obsahuje položky, jako jsou energetické tyčinky, trail mix a potřeby pro údržbu vybavení, stejně jako specializovanější položky, jako jsou horolezecké chyty nebo vybavení pro backcountry lyžování.

Tip: Víte, s jakými dárky můžete potěšit ženy?

Outdoorové vybavení na vaření

Pro dobrodružné kuchaře zvažte přenosný kempingový vařič nebo sadu lehkého nádobí. To především usnadní přípravu jídel v přírodě, ať už vaříte na ohni nebo ohříváte vodu na instantní nudle. Hledejte vařiče a nádobí, které jsou kompaktní, lehké a snadno se používají.

Dárkový koš s motivem dobrodružství

Pokud se cítíte kreativní, zvažte sestavení dárkového koše plného předmětů s dobrodružnou tematikou, jako jsou energetické tyčinky, směs na cesty a cestovní lékárnička. Můžete také zahrnout předměty, jako je vodotěsné pouzdro na telefon, čelovka nebo kompaktní dalekohled, které pomohou vašemu příteli nebo členovi rodiny plně si užít dobrodružství.

Hamaka

Houpací sítě neboli hamaky jsou nezbytnou součástí vybavení každého dobrodruha. Nejenže jsou pohodlné a lehké, ale poskytují také skvělý způsob, jak si odpočinout a užít si pobyt v přírodě. Z tohoto důvodu mnoho outdoorových nadšenců přísahá na houpací sítě při kempování a dalších dobrodružných aktivitách.

Hamaky jsou lehké a snadno se přepravují. To z nich činí ideální volbu pro ty, kteří se nechtějí zatěžovat těžkými spacáky nebo objemnými stany. Houpací sítě lze navíc snadno a rychle postavit.

Kempování s kvalitní hamakou také poskytuje pohodlný způsob spánku, který umožní dobře si odpočinout po dlouhém dni objevování. Materiál použitý v houpacích sítích je navržen tak, aby byl prodyšný, takže se při spánku nepřehřejete. Kromě toho otevřená konstrukce houpací sítě pomáhá zajistit trochu větrání, což je skvělé pro horké a vlhké podnebí.

Další velkou výhodou houpacích sítí je, že je lze zavěsit kamkoli pomocí stromů, tyčí nebo dokonce balvanů. To znamená, že si můžete najít místo na spaní bez ohledu na to, kam se vydáte na průzkum, a nemusíte se starat o hledání rovného povrchu. To je užitečné zejména pro ty, kteří rádi kempují v odlehlých oblastech.

Hamaka je perfektní způsob, jak si odpočinout a vychutnat si krásy přírody. Ať už prozkoumáváte novou oblast, nebo si jen chcete odpočinout po dlouhém dni, houpací síť vám může poskytnout klidnou a tichou atmosféru.

Celkově jsou houpací sítě vynikající volbou pro dobrodružné cestovatele. Jsou lehké, snadno se staví a poskytují pohodlný způsob spánku. Tímto dárkem neurazíte snad žádného dobrodruha.

Oblečení s motivem dobrodružství

Pokud je váš přítel nebo člen rodiny neustále na cestách, pohodlného a odolného oblečení není nikdy dost. Podívejte se po věcech, jako jsou rychleschnoucí trička, lehké bundy do deště a prodyšné turistické kalhoty. Můžete také zvážit doplňky s dobrodružnou tématikou, jako jsou čepice, šály nebo ponožky.

Pokud si nejste jisti výběrem velikost, vždy můžete darovat poukaz do daného obchodu nebo dárkovou kartu s nabitou částkou. Obdarovaný si tak vybere velikost, která mu skvěle padne.

Nabíječka na solární pohon

Nabíječka na solární pohon je skvělým dárkem pro každého, kdo je rád ve spojení i na cestách. Tyto nabíječky využívají sluneční energii k nabíjení elektronických zařízení a jsou skvělé pro kempování, turistiku nebo jiné outdoorové aktivity. Hledejte nabíječku s vysokou účinností solárního panelu, několika porty USB a odolnou konstrukcí.

Zkrátka dárek, jako je záložní baterie, se na turistické výpravě vždy hodí mít při ruce. Záložní zdroj energie je totiž ideální pro všechny případy.

Stolní hra s motivem dobrodružství

Pro nenáročný dárek je dobrým tipem stolní hra s dobrodružnou tématikou. Tyto hry mohou být zábavným způsobem, jak zabít čas v deštivém dni nebo při odpočinkovém večeru po dni plném dobrodružství.

Hledejte hry, které se snadno naučíte, mají rychlý spád a vzrušující témata, jako je hledání pokladu nebo průzkum vesmíru.

Šperky s dobrodružnou tematikou

Pokud váš přítel nebo člen rodiny rád ukazuje svou dobrodružnou stránku, zvažte možnost darovat mu šperky s dobrodružnou tematikou. Podívejte se po předmětech, jako jsou přívěsky s mapami nebo kompasy, náramky s přívěsky s outdoorovou tématikou nebo prsteny s motivy hor nebo oceánů.

Bytové dekorace s motivy dobrodružství

Pro dobrodruhy, kteří si rádi zútulňují svůj domov, zvažte nějakou výzdobu s dobrodružnou tématikou. Poohlédněte se po předmětech, jako jsou polštáře s motivy outdoorových motivů, nástěnné obrazy s horskými nebo oceánskými výjevy nebo svíčky s vůní borovice nebo eukalyptu.

Pohodlí především

Nejenže poskytne pohodlí a teplo, ale může být také dobrým způsobem, jak ukázat jejich odvážnou povahu. Pohodlné pyžamo nebo župan jsou skvělým dárkem pro dobrodružné povahy, protože jsou velmi univerzální.

Lze je použít na lenošení doma, na výlety, kempování i na přespání. Pyžama jsou pěkným dárkem také proto, že je lze snadno přizpůsobit. Na výběr je nespočet barev, vzorů a stylů.

Dokonce můžete nechat vyrobit pyžamo speciálně pro obdarovanou osobu s dobrodružnou povahou. Bude tak mít jedinečný kousek, který může hrdě nosit a předvést svůj smysl pro styl.

Vzpomínky navždy

Ať už jde o narozeniny, výročí nebo promoci, darování fotoaparátu je ideální způsob, jak někomu ukázat, že vám na něm záleží. Fotoaparáty jsou ideální pro každého obdarovaného, ale obzvlášť skvělé jsou pro dobrodružné povahy.

Ať už je váš obdarovaný amatérský fotograf, profesionální kameraman, nebo jen někdo, kdo rád dokumentuje svůj život, může se mu fotoaparát hodit.

Fotoaparát je skvělý dárek, protože podporuje kreativitu a objevování. Umožňuje obdarovanému zachytit svá dobrodružství jedinečným způsobem a prozkoumat své okolí z jiného úhlu pohledu.

S fotoaparátem mohou pořizovat úžasné fotografie a videa, o které se mohou podělit se světem. Navíc vlastnictví fotoaparátu umožňuje obdarovanému být kreativní a experimentovat s různými úhly a záběry, aby vytvořil ještě dynamičtější vizuální snímky.

Fotoaparát je také perfektní pro dobrodružné povahy, protože je povzbuzuje k větší aktivitě. Díky fotoaparátu mohou svá dobrodružství dokumentovat a sdílet je s ostatními. To je může motivovat k tomu, aby se vydali ven a více objevovali, protože budou vždy hledat něco nového, co by mohli vyfotografovat nebo natočit.

Fotoaparát také pomůže obdarovanému vytvořit portfolio nebo zachytit vzpomínky, které mu zůstanou na celý život. Ať už se chtějí pochlubit svými fotografickými dovednostmi, nebo si jen vytvořit osobní fotoalbum, fotoaparát je dobrým pomocníkem.

Tip: Víte, jakým dárkem potěšit fotografa?

Tetování

Spousta dobrodruhů má na sobě vytetovanou horu, kterou zdolali nebo vlnu, kterou sjeli na surfu. Pokud víte, že někdy uvažovali o tetování a nebo by se jim toto líbilo, kupte jim poukaz na tetování.

Sami si pak svůj oblíbený motiv nebo návrh tetování vyberou. S tatérem si už sami domluví konkrétní detaily.

Pamatujte..

Bez ohledu na to, jakému typu dobrodružství se váš přítel nebo člen rodiny věnuje, pamatujte na to, že vždy existuje dárek, který bude vyhovovat jeho potřebám a zájmům. S trochou přemýšlení a kreativity najdete dokonalý dárek, který maximálně využijí na jejich další dobrodružstvích.

Autorka článku: Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

Fotka od Pexels z Pixabay