Kouzelné čtení – objevte nový interaktivní svět plný zábavy

Kouzelné čtení od Albi je koncept interaktivního hraní, které děti zároveň vzdělává. Jaké má výhody?

Jak funguje kouzelné čtení

Tužka je určena pro děti od 3 let. Jedná se o elektronické zařízení, které spárujete s knihou. Při doteku tužky na patřičný symbol v knížce nastane určitá interakce. Tedy zvuk, hudba nebo informace. Tužka například může vašemu dítku pojmenovat, jaké zvířátko je na obrázku nebo jak dělá.

Kouzelné čtení funguje na principu čtečky kódu, jak uvádí samotný výrobce. Ten je skrytý právě na stránkách knihy. Proto stačí pouze dotyk tužkou a zařízení se tak snadno naučí ovládat i velmi malé děti.

Současně Albi tužka dokáže zaznamenávat zvuk a je vybavena paměťovou MicroSD kartou. Paměť lze případně rozšířit. Hračka vám tak například může sloužit jako mp3 přehrávač. A to i na cestách, protože na jedno nabití vydrží až 8 hodin. Dobíjet lze ji přes počítač nebo klasicky ze sítě pomocí dodaného USB kabelu.

Edice Kouzelné čtení, bohatá nabídka zábavy

Knihy podporují fantazii, dětskou kreativitu a hravou formou vaše potomky vzdělávají v různých oblastech. Tématické rozpětí Albi knih je velmi široké.

Ať vašeho potomka zajímají roboti nebo exotická zvířena, může si téma vybrat podle sebe. Jednotlivé knihy jsou pojaté odlišně nejen tématicky, ale i z hlediska funkcí. Některé jsou zaměřené spíše na znalosti, jiné si s vaším dítkem zase procvičí říkanky a písničky.

Pro odrostlejší děti jsou k dispozici knihy zaměřené na geografii, historii, lidské tělo, případně i na cizí jazyky. Nabídka pro veškeré věkové kategorie se navíc neustále rozšiřuje. Snadno s nimi vyřešíte věčné dilema co koupit potomkovi k Vánocům nebo narozeninám, když už „má opravdu všechno“.

Samotná tužka vám pochopitelně stačí jedna. Plně kompatibilní je se všemi knihami z edice Albi Kouzelné čtení. U nové knihy je vždy potřeba nahrát do tužky nový audio soubor. Skvělým doplňkem tužky jsou i nálepky určené na nahrávání vlastních zvukových stop.

Kouzelná tužka z pohledu rodičů a dětí?

Dětem tužka napomáhá především v rozvoji mluvení. Těm starším, které už se podívaly do školních lavic, ukazuje v duchu principu „škola hrou“, že učení může být zábavné.

Zejména u menších dětí oceníte, že jsou schopné se u ní bavit samy. Znáte určitě situaci, kdy se zkrátka potřebujete věnovat jiné činnost a nemůžete dítku věnovat stoprocentní pozornost. Současně nemíníte svoje potomky jen pasivně nechat „napospas“ televizi. Albi za vás tuto situaci elegantně vyřeší.

Nemusíte se bát ani příliš toho, že by byla tužka jakožto elektronická hračka přehnaně křehká. Děti je vhodné naučit adekvátnímu zacházení, běžné dětské dovádění však tužka zvládne.