Kvído – hra i učení

Kvído je novým kamarádem a průvodcem pro vaše děti. Co všechno umí a co může naučit ty nejmenší?

Co je Kvído

Kvído je novým edukativním konceptem od Albi. Zaměřen je na děti ve věku od 3 do 8 let. Má podobu her, které děti rozvíjejí, přinášejí inspiraci a vzdělávají.

Hlavním průvodcem v tomto světě je chobotnička, která se jmenuje Kvído. V pozadí jsou odborníci – dětští psychologové, logopedové a speciální pedagogové. Tým stojící za konceptem Kvído sdružuje profesionály s mnohaletou praxí, kteří s touto cílovou skupinou pravidelně pracují. Díky tomu si můžete být zcela jisti, že vaše děti se skutečně kvalitně rozvíjejí.

Jak Kvído funguje?

S Kvídem mohou nejmenší objevit doslova celý svět. Jednotlivé produkty jsou různě tématicky zaměřené.

Své potomky můžete takto hravou formou připravit na pestrou škálu budoucích školních dovedností. Úplně malé děti především potřebují prvky, které jim pomáhají v rozvoji motoriky. Odrostlejší školáci se zase s Kvídem mohou učit anglicky, zlepšit svoje schopnosti v matematice, zjistit, jak pečovat o zdraví svoje i celé rodiny nebo se naučit hospodařit s penězi díky Kvídově nakupování.

Procvičit si mohou paměť, koncentraci nebo se dozvědět odpovědi na spoustu zajímavých otázek. S chobotničkou se dokonce podíváte po republice. Zážitkový deník může doprovázet celou rodinu na nejrůznějších výletech.

Co je Kvídův videoprůvodce

Kvídův videoprůvodce vám jednoduchým způsobem objasní základní pravidla hraní. Nemusíte tak číst zdlouhavé návody, ačkoli u každé hry je pochopitelně návod přidán.

Rodičům současně stručně shrne výhody Kvída, aby se mohli rozhodnout, zda jsou hry pro jejich dítko tím pravým. Videoprůvodce ke každé hře najdete na oficiálních webových stránkách. Zde jsou jednotlivá videa přehledně uspořádána.

Přínos Kvída od Albi

Přínosem je velmi široké rozpětí témat, ze kterého si vybere prakticky každý. Zabavit lze poměrně širokou věkovou skupinu od batolat po školní děti. Některé hry lze navíc variabilně přizpůsobit a pro úplně malé hráče trochu zjednodušit. Dá se tak říct, že „rostou“ s nimi.

Zároveň tato hra dává dětem možnost zapojit vlastní invenci a aktivně se na vytváření celého herního konceptu podílet. Kvído od Albi znovuobjevuje v digitální éře více tradiční prvky. Pokud nechcete, aby vaše ratolesti trávily velké množství času před obrazovkou počítačů a tabletů, je Kvído ideální volbou.

A nemusíte se navíc bát toho, že by děti svým ne zrovna něžným zacházením hračku zničily. Navrženy byly s ohledem na to, že je budou používat právě malí objevitelé. Proto jsou vyrobeny z dostatečně odolných materiálů.